Menu strony

     Strona główna
     Mapa strony
     Kontakt
      wiktorzajkiewicz@post.pl

    Zwierzyna łowna

     Łoś
     Jeleń
     Tchórz
     Daniel
     Sarna
     Muflon
     Dzik
     Lis
     Borsuk
     Jenot
     Kuna
     Norka amerykańska
     Zając szarak
     Dziki królik
     Jarząbek
     Bażant
     Kuropatwa
     Czapla
     Słonka
     Łyska
     Dzika gęś
     Dziki gołąb

    Psy myśliwskie

     Beagle
     Terier
     Na co polować jesienią
     Golden Retriever
     Jamnik
     Pies gończy
     Pointer
     Seter irlandzki
     Springer Spaniel
     Pies na polowaniu
     Wyżeł niemiecki

    Potrawy z dziczyzny

     Potrawy z jelenia
     Potrawy z zająca
     Potrawy z ptactwa
     Potrawy z dzika

    Inne

     Nowości na sezon myśliwski
     Jakie noże do kuchni
     Zachowanie zwierząt
     Polowania Zbiorowe
     Kolimator a luneta?
     Sklep internetowy z bronią
     Trening bezstrzałowy
     Gadzety na survival
     Utylizacja czy kremacja
     Nasadka noktowizyjna
     Deklaracja dl-1
     Co to jest termowizor
     Jak się nie zgubić
     Jak polować na dziki
     Noktowizja myśliwska
     Jaki teleskop do obserwacji
        zwierzyny wybrać?

     Rodzaje sejfów na broń
     Sejf klasa S1
     Szafa S1 - ile kosztuje
     Klasyfikacja broni
     Akcesoria wędkarskie
     Jak wybrać lornetkę
     Głos myśliwego
     Sklep myśliwski Ełowy
     Polska broń strzelecka
     Jaka szafa na broń
     Łowiectwo
     Polowanie
    Jak zostać myśliwym? Poradnik nowego myśliwego Jak zostać myśliwym
     Jak smażyć mięso
     Broń myśliwska
     Rozwój psów myśliwskich
     Buty dla myśliwych
     Radiotelefony Hytera
     Pryzmat w lornetce
     Szafy metalowe
     Fazy księżyca
     Ochrona zwierzyny
     Obwód Łowiecki
     Strzelectwo myśliwskie
     Artykuły
     Astma Łódź
     Testy - pytania egz.
     Humor myśliwski
     Galeria


Szafa S1 – kto ma obowiązek posiadania szafy S1? Ile kosztuje? Jakiego producenta wybrać?

Wszyscy posiadacze broni muszą przechowywać takie przedmioty w bezpiecznym miejscu, czyli w sejfie czy szafie klasy S1. Konstrukcje stalowe powinny posiadać certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej oraz odpowiednie zabezpieczenia. Amunicja na broń palną jest zwykle przechowywana w pudełkach czy pojemnikach znajdujących się we wnętrzu sejfu. Ceny szaf S1 rozpoczynają się od kwoty 1000 zł.

Szafa na broń S1. Od kiedy mamy obowiązek posiadania takiej szafy?

Nowe rozporządzenie dotyczące przechowywania i ewidencjonowania broni oraz amunicji weszło w życie w październiku 2014 roku. Od tego czasu każdy właściciel sprzętu musi dostosować się do obowiązujących przepisów prawnych. W przeciwnym razie grozi mu kara aresztu lub grzywny. Jaka szafa na broń spełnia wymogi normy europejskiej PN-EN 14450? Solidne i atestowane konstrukcje stalowe, które jednocześnie prezentują się bardzo efektownie. Większość szaf S1 została wyposażona w wewnętrzne skrytki na amunicję oraz uchwyty na rewolwery. Jaka szafa na broń krótką posiada dostateczną ilość miejsca do przechowywania niebezpiecznych elementów? Pojemny model, który jest w stanie pomieścić nawet kilkanaście sztuk.

 

Szafy S1 – dla kogo są obowiązkowe?

Zmiana ustawy o przechowywaniu broni i amunicji sprawiła, że każdy posiadacz musi zaopatrzyć się w szafę pancerną albo sejf klasy S1. Najbardziej optymalnym wyborem są konstrukcje z wielopunktowym systemem blokowania drzwi oraz kluczowym bądź elektronicznym zamkiem. Jaka szafa na broń S1 pozwoli pięknie wyeksponować broń długą? Na przykład model z szybą kuloodporną, którego wnętrze jest wyłożone dekoracyjnym materiałem. Certyfikowane urządzenia tego typu posiadają wewnętrzne podświetlenie, dzięki czemu zawartość staje się odpowiednio wyeksponowana. Jaka szafa na broń myśliwską jest bezpieczna? Zabudowa z płyty drewnopodobnej, która zawiera uchwyty na broń i wycior.

 

Ile kosztuje porządna szafa S1?

Wszystko zależy od wybranego modelu oraz producenta. Certyfikowana konstrukcja stalowa, która  posiada zamek elektroniczny i skrytkę zamykaną na kluczyk to w pełni profesjonalna szafa na broń. Jaka jest jej cena? Koszt szafy klasy S1 na broń krótką i długą wynosi ponad 10 tysięcy złotych. Profesjonalne sejfy są dostępne w różnych kolorach, wyposażone w kryte zawiasy, dodatkowe zabezpieczenia oraz wielopunktowy system blokowania drzwi. Wszyscy właściciele niebezpiecznego sprzętu powinni postawić na szafy S1. Od kiedy zmieniły się przepisy, każdy musi przechowywać broń w bezpiecznym miejscu.

 

Gdzie kupić? Polecani producenci

W Polsce znajduje się wiele systemów zabezpieczających, które są praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Wybór szafy zapewnia maksymalną ochronę przed dostępem osób niepowołanych. Opatrzony certyfikatem model spełnia wymogi norm europejskich. Gdzie warto kupić urządzenie, aby być zadowolonym? Polecany producent sejfów na broń to Metalkas, który oferuje najwyższej jakości produkty klasy S1. To firma z wieloletnią tradycją, która istnieje na polskim rynku od 60 lat. Więcej szczegółów na temat oferty znanego producenta znajduje się pod linkiem https://sklep.metalkas.com.pl/szafy-na-bron.html.

 

Podsumowanie

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie sejfu pancernego? Jaka szafa na bron zapewni bezpieczeństwo myśliwym, kolekcjonerom, zawodowym strzelcom czy osobom postronnym? W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad rodzajem zamka, który może być kluczowy, elektroniczny bądź szyfrowo-mechaniczny. Ważnym elementem są również zawiasy wewnętrzne lub zewnętrzne oraz różnej wielkości klamki. Szafa na broń powinna mieć dobrej jakości uchwyty, praktyczne przegrody, półki i odpowiednią głębokość. Istotne jest również dobór wysokości szafy do posiadanej broni. Wśród najpopularniejszych propozycji znajdują się modele wyposażone w półki na amunicję, pistolety czy inne niezbędne akcesoria. Sprawa drugorzędna to wybór koloru, który zależy od indywidualnych preferencji klienta.