Menu strony

     Strona główna
     Mapa strony
     Kontakt
      wiktorzajkiewicz@post.pl

    Zwierzyna łowna

     Łoś
     Jeleń
     Tchórz
     Daniel
     Sarna
     Muflon
     Dzik
     Lis
     Borsuk
     Jenot
     Kuna
     Norka amerykańska
     Zając szarak
     Dziki królik
     Jarząbek
     Bażant
     Kuropatwa
     Czapla
     Słonka
     Łyska
     Dzika gęś
     Dziki gołąb

    Psy myśliwskie

     Beagle
     Terier
     Na co polować jesienią
     Golden Retriever
     Jamnik
     Pies gończy
     Pointer
     Seter irlandzki
     Springer Spaniel
     Pies na polowaniu
     Wyżeł niemiecki

    Potrawy z dziczyzny

     Potrawy z jelenia
     Potrawy z zająca
     Potrawy z ptactwa
     Potrawy z dzika

    Inne

     Nowości na sezon myśliwski
     Rodzaje snajperek ASG
     Jakie noże do kuchni
     Zachowanie zwierząt
     Polowania Zbiorowe
     Kolimator a luneta?
     Sklep internetowy z bronią
     Trening bezstrzałowy
     Gadzety na survival
     Utylizacja czy kremacja
     Nasadka noktowizyjna
     Deklaracja dl-1
     Co to jest termowizor
     Jak się nie zgubić
     Jak polować na dziki
     Noktowizja myśliwska
     Jaki teleskop do obserwacji
        zwierzyny wybrać?

     Rodzaje sejfów na broń
     Sejf klasa S1
     Szafa S1 - ile kosztuje
     Klasyfikacja broni
     Akcesoria wędkarskie
     Jak wybrać lornetkę
     Głos myśliwego
     Sklep myśliwski Ełowy
     Polska broń strzelecka
     Jaka szafa na broń
     Łowiectwo
     Polowanie
    Jak zostać myśliwym? Poradnik nowego myśliwego Jak zostać myśliwym
     Jak smażyć mięso
     Broń myśliwska
     Rozwój psów myśliwskich
     Buty dla myśliwych
     Radiotelefony Hytera
     Pryzmat w lornetce
     Szafy metalowe
     Fazy księżyca
     Ochrona zwierzyny
     Obwód Łowiecki
     Strzelectwo myśliwskie
     Artykuły
     Astma Łódź
     Testy - pytania egz.
     Humor myśliwski
     Galeria


Noktowizja myśliwska - do czego służy?

Nadchodzący sezon jesienno-zimowy sprzyja wczesno porannym lub wieczornym wyprawom by obserwować nie tylko zachwycającą swoimi urokami naturę, ale przede wszystkim zwierzynę. By dobrze przygotować się do wyprawy należy zaopatrzyć się w wysokiej klasy sprzęt, dzięki któremu nasze plany zrealizujemy w stu procentach. O najnowszych trendach na sezon 2021/22 w myśliwiectwie oraz co oferuje nowoczesny sklep myśliwski IRC dowiesz się z poniższego materiału.

Polowanie z noktowizją i termowizją reguluje rozporządzenie Ministra Środowiska z 10 września 2019 roku. Jego treść wyraźnie zaznacza, że możliwe jest polowanie nocą, jednak wyłącznie z użyciem noktowizorów i termowizorów począwszy od dnia 20 września 2019. 

Czym jest noktowizja?

Noktowizor to urządzenie umożliwiające widzenie w półmroku. Jest ono często wykorzystywane przez służby wywiadowcze, wojsko, ale również przez myśliwych do obserwacji otoczenia w nocy lub przy znikomym oświetleniu. Dzięki noktowizorom można dostrzec przeciwników, bez używania dodatkowych źródeł światła. 

Dlaczego noktowizja myśliwska jest tak ważna?

Noktowizja to nic innego, jak technika, która wykorzystuje promieniowanie podczerwone do obserwacji obiektów w ciemności. Światło podczerwone jest niewidzialne dla oka, lecz przez lunetę noktowizyjną wygląda jak reflektor. 

Noktowizja myśliwska pełni niezwykle ważną rolę w czasie polowania. WIelogodzinne obserwacje terenu, a co za tym zmieniające się warunki atmosferyczne, wymuszają na myśliwym dobre przygotowanie. Mgła, słabe oświetlenie, półmrok to sytuacje, w których widoczność jest utrudniona, a to przecież od niej zależy powodzenie całej wyprawy. Noktowizja pozwala na obserwację terenu i doskonałą celność nawet w najbardziej niesprzyjającej aurze. Technologiczne rozwiązania gwarantują penetrację terenu nie tylko przy świetle, ale także w mroku. 

Jak wybrać noktowizję?

Przy wyborze noktowizji myśliwskiej bardzo ważnym aspektem jest to, by spełniała wszystkie potrzeby myśliwego oraz była dopasowana do rodzaju posiadanej przez niego broni. Wtedy umożliwi osiąganie lepszych wyników poprzez wykorzystanie całego jej potencjału. Powinniśmy zwrócić uwagę także na cechujące ją parametry. Należą do nich możliwość strzelania na krótkie i średnie dystanse, solidny tubus, kilka poziomów intensywności podświetlenia, przystosowanie do broni automatycznej, trójkątne pokrętła kompensacji wiatru bocznego i korekty wysokości, transmisja światła na najwyższym poziomie. 

Niemal wszystkie, profesjonalne sklepy myśliwskie online do obserwacji terenu łowieckiego oferują m.in. optykę myśliwską do broni. Jednym z jej podstawowych elementów są lunety celownicze, których zadaniem jest poprawić możliwości celownicze niezależnie od rodzaju broni. Pozwalają one na obserwowanie celu w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach. Zatem zarówno lunety obserwacyjne, noktowizory, kolimatory i dalmierze,  a także tradycyjne lornetki pozwalają na obserwowanie terenu łowieckiego w trudnych warunkach, jak i celności. Wyposażenie broni dodatkowo nakładki noktowizyjne podnosi nasze możliwości strzelnicze. 

Na tak wyjątkowym i specyficznym rynku, urządzeń przydatnych podczas polowania jest naprawdę dużo. Wszystkie bez wyjątku pełnią spektakularną rolę podczas polowań. Są zagospodarowywane w czasie utrudnionej widoczności - adekwatnie do roli, jaką się im przypisuje. Te zaawansowane gadżety z pewnością usprawnią i ułatwią polowanie każdemu zapalonemu myśliwemu, dlatego warto zapoznać się z wszystkimi kwestiami dotyczącymi optyki myśliwskiej, by podejść do tematu polowania naprawdę profesjonalnie.